Koronowirus i znaczenie dezynfekcji

Koronowirus i znaczenie środków do dezynfekcji

Koronowirus przekształcił się w globalne zagrożenie od momentu powstania pod koniec 2019 r. W ubiegłym miesiący Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła koronowirusa pandemią, która nadal zakłóca codzienne życie na całym świecie. Podczas gdy COVID-19 jako choroba jest niebezpieczna, prawdziwym zagrożeniem jest do tej pory jej zdolność do szybkiego rozprzestrzeniania się. Kolejnym niebzpieczeństwem jest przeciążenie systemu opieki zdrowotnej w wielu krajach. Włochy znacznie ucierpiały z powodu ukrytego i szybkiego rozprzestrzeniania się koronowirusa, do tej pory  około 10000 zgonów. W obliczu rosnących obaw kontrola zakażeń zwróciła uwagę opinii publicznej. Szybkie rozprzestrzenianie się koronowirusa zwróciło uwagę na kluczową rolę czyszczenia i dezynfekcji w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się patogenów. Ponieważ nie ma leku ani szczepionki do leczenia COVID-19, zapobieganie jest jedynym sposobem na powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa. COVID-19 rozprzestrzenia się głównie na dwa sposoby :

1. Przez krople oddechowe wytwarzane przez zarażoną osobę, która kaszle lub kicha.
2. Bliski kontakt z innymi ludźmi, zwykle w promieniu 1,5 m.

Innym mniej powszechnym sposobem, w jaki osoba może uzyskać COVID-19, jest dotknięcie zainfekowanej powierzchni, a następnie dotknięcie ust, nosa lub uszu.

Populacje wrażliwe

Starsze osoby dorosłe i osoby z wcześniej istniejącymi schorzeniami są bardziej narażone na rozwój powikłań związanych z COVID-19 i odpowiadają za większość zgonów związanych z COVID-19.Jak kontrolować rozproszenie koronowirusa ?Urzędnicy zdrowia wezwali społeczeństwo do podjęcia następujących środków ostrożności:

-Często myj ręce
-Unikaj bliskiego kontaktu z innymi ludźmi, np. podawanie rąk
-Zostań w domu, gdy jesteś chory
-Kaszl lub kichaj w łokieć lub chusteczkę zamiast w ręce
-Noś maskę na twarz tylko wtedy, gdy jesteś chory lub narażony na kontakt z osobą chorą
-Czyść i dezynfekuj powierzchnie dotykowe
Większość tych działań spoczywa na barkach jednostki, ale obiekty mają również obowiązek czyszczenia i dezynfekcji często dotykanych powierzchni.

Czy masz właściwe narzędzia ?

Dopiero niedawno odkryty koronowirus może żyć na papierze do 24 godzin, a do dwóch do trzech dni na plastiku i stali nierdzewnej. Dezynfekcja ma kluczowe znaczenie. Przenoszenie się osób jest częstsze, ale możliwe jest zachorowanie po dotknięciu zanieczyszczonej powierzchni, a następnie twarzy. Przy odpowiedniej dezynfekcji koronowirus można usunąć z powierzchni. Dezynfekcja powierzchni dotykowych może pomóc chronić zdrowie publiczne. Jeśli nadzorujesz utrzymanie obiektu, zadaj sobie pytanie: czy masz odpowiednie narzędzia do kontroli infekcji?

Narzędzia do dezynfekcji:

Narzędzia stosowane do nakładania środka dezynfekującego na powierzchnię mogą mieć znaczenie. Opryskiwacze Solo często sa kojarzone z czyszczeniem i  są jednym ze skuteczniejszych wyborów.Opryskiwacze są w stanie:

1. Zapewnić odpowiednie pokrycie powierzchni i przyczepność.

Wiele opryskiwaczy butelkowych jest w stanie rozpylić drobnej mgły, która przylega i otacza powierzchnie o wysokim dotyku, wymagając od użytkownika końcowego przetarcia powierzchni, co zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego.

2. Przetrwają żrące roztwory chemiczne

Wiele amatorskich opryskiwaczy nie jest zbudowanych tak, aby wytrzymywać roztwory chemiczne o wysokiej kwasowości lub zasadowości. Ciągłe stosowanie żrących roztworów chemicznych ostatecznie zniszczy uszczelnienie w opryskiwaczu, prowadząc do wycieków, które narażą pracowników na działanie silnych chemikaliów.

Opryskiwacze Solo do odpowiedniej dezynfekcji

Niewiele osób wie, że istnieją inne opcje opryskiwaczy, jeśli chodzi o czyszczenie. Solo opracował opryskiwacze, które są optymalne do kontroli infekcji.

Opryskiwacz Cleanline 302-B

Wymień swój opryskiwacz na przenośny i wytrzymały opryskiwacz z jedną ręką. Zaprojektowany do stosowania z kwaśnymi roztworami chemicznymi o pH 7-14, 302-B może wytrzymać nawet najsurowsze środki dezynfekujące.Używaj 302-B do czyszczenia powierzchni dotykowych, takich jak klamki, poręcze w transporcie publicznym i wiele innych. 302-A może nakładać delikatną mgiełkę, która owija się wokół powierzchni dotykowej, nie nasycając ich.

Opryskiwacz Cleanline 305-B

Solo 305-B to trwały opryskiwacz o pojemności 5 litrów, ​​stworzony z myślą o profesjonalnych użytkownikach. Nietłukąca się lanca z profesjonalnym zaworem dla większego zasięgu umożliwia użytkownikowi końcowemu czyszczenie w trudno dostępnych miejscach. Doskonały do ​​użytku w domach opieki, szpitalach i innych środowiskach opieki zdrowotnej.

Opryskiwacz akumulatorowy Solo 417-Li

Szybsza dezynfekcja dzięki bardzo wydajnej pompie 417-Li. Szybko i skutecznie obsługuj duże obiekty. Czas pracy wynosi 5,9 godziny przy najniższym ustawieniu 36 psi i 3,5 godziny przy najwyższym ustawieniu 62 psi.