70 lat firmy SOLO!

Tradycja ochrony i pielęgnacji roślin i plantacji sięga początków istnienia firmy. Została założona 10 lutego 1948 r w regionie winiarskim wokół Stuttgartu, a sektor ochrony roślin wkrótce stał się jednym rynków docelowych. Pierwszym produktem był mały i lekki silnik dwusuwowy, który następnie został stworzony przez nowo powstającą firmę, która nadal prowadzi działalność pod nazwą “Kleinmotoren GmbH”.

Właściciele winnic w Stuttgarcie i okolicach byli pod ogromnym wrażeniem tego, o ile łatwiej było im pracować dzięki nowej generacji urządzeń. Ta innowacja ostatecznie umożliwiła komuś pracę na własną rękę, to znaczy “solo”. To wyjaśnia, w jaki sposób powstała obecna marka w początkach tego rodzinnego biznesu. Obecnie firma jest prowadzona przez drugie pokolenie tej samej rodziny.

Wszystko, co następuje, jest ściśle związane z nazwą SOLO: mobilna technologia ochrony roślin, która cieszy się najlepszą reputacją – na całym świecie, czy to w niemieckich ogrodach, winnicach Francji, plantacjach kakao w Afryce, polach bawełny w Azji i plantacjach kawy w Ameryce Południowej.

Aby spełnić te różnorodne wymagania, asortyment urządzeń ochrony roślin firmy SOLO zapewnia wszystko, czego możesz potrzebować – od małych, obsługiwanych ręcznie, 1-litrowych opryskiwaczy ręcznych do bardzo wydajnych opryskiwaczy plecakowych z dużym zbiornikiem paliwa i potężnymi silnikami dwusuwowymi.